27 Kasım 2012 Salı

YEPYENİ VE ÇOK FARKLI

Yepyeni ve mevcutlardan biraz daha farklı biiir sürü yeni oyuncaklarımız geldi!!!
Boy boy ve şekil şekil kutular, tepsiler!, çok değişik kimyasallar, minyatürler ve daha neler neler.... Bu sefer ahşap ürünlerimiz de geldi. Tümü FSC ahşaplar! 
Ancak paketleri açıp sayım yaptık ve yerleştirmeye başladık. Yarına tamamlarız. Alışveriş sitemize girmek bir kaç günü alabilir. Tam biz bu işlemlerle hummalı bir şekilde koştururken Hatişin Hobileri Hatice Hanım geldi ve bize sitem etti. Haklıydı, hiç bu bilgileri zamanında sizlerle paylaşamıyoruz. Ona söz verdik, 
işte duyurduk:))

Hafta sonu seminerlerimize gelen ilgi için de ayrıca teşekkür etmek isteriz. Bir kaç hafta daha devam edeceğiz.

Şimdilik hoşçakalın, keyfiniz daim olsun:))
3 yorum:

Elift dedi ki...

Öyle merak ediyorum bu atölyenizi, bir gün kalkıp geleceğim Bostancı'dan, toplayacağım ne varsa, götüreceğim :))

bekleyin beniiii:))

gizem ayaz dedi ki...

29. Kasım 2012 tarihinde arkadaşımın tavsiyesi uzerine lady craft mağazasına gittik. Kendime uygun bir kaç ürün bulup bilgi aldım , yukarıdaki atölyelerine mağaza sahibiyle görüşmek üzre gittim, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk çünkü ben de bir tasarımcıyım. Kendisi o esnada bana, beğendiğim ürünler olursa kendisinin yurtdışından getirebileceği bilgisini verdi. Bu sırada yukarıda atölye çalışması devam ediyordu. Daha sonra ödeme yapmak üzere arkadaşımla birlikte aşağı indik. Dağılan atölyenin kasadaki sırasını bekliyorken, ürün bakmaya devam ettik. Yurtdışından ürün getirebileceği bilgisini aldığım için oradaki ürünlerin markasına ve internet sitesine baktım ve not etmesi için arkadaşıma verdim. Bu esnada mağaza sahibi gayet kaba bir tavırla gelip arkadaşımın elinden ürünü çekip yerine koydu ve yine aynı tavrını koruyarak benim mağazamda böyle şeyler yapamazsınız diyerek küstahça bir tavır sergiledi ve diğer müşterilerin yanına gitti. Biz arkadaşımla durumu anlamaya çalışırken, bizi yanlış anladığını düşündük ve kendisine durmu izah etmek için bekledik. Daha sonra kendisi yanımıza geldi ve arkadaşım ona şu açıklmayı yaptı;' biz sizin verdiğiniz bilgiye istinaden ürünün internet sitesi bilgisini aldık çünkü burdan işimize yarayan diğer ürünlere bakıp yine size sipariş verebilliriz ' kendisinden gelen cevap şuydu ' parasını ödemeden benden izin almadan bunu burdan alamazsınız ve üstünden kodunu almamazsınız' arkadaşım da bir müşteriye bu şekilde davranılmaması gerektiğini çünkü izin alınacak bir şey yapmadığını gayet uygun bir dille ifade etti. Ve yine kendisinden gelen cevap şuydu ' ben böyle yapıyorum!! Benim tarzım bu' ilk olarak şunu belirtmek isterim ki ben orada ürünün kodunu veya herhangi başka bir bilgiyi gizlice kaçırmak istiyor olsaydım bunu ürünü direkt satın alarak veya kimse görmeden yapabilirdim ama saklanacak bir şey olmadığı için sadece ürününü internet sitesi bilgisini arkadaşımdan kaydetmesini istedim. Mağaza sahibi ise bütün bu iyi niyetli açıklamalara rağmen kapıyı açtı ve büyüyünce anlarsınız diyerek bizi mağazadan dışarı çıkarttı. Bu kadar vizyonsuz, bu kadar seviyesiz, bu kadar aşağılayıcı,küstah, bu kadar teknolojiden uzak bir satıcılık anlayışıyla daha önce karşılaşmadım. Karşısındaki insana yaşına göre muamele yapacak kadar küçük düşünceli tavrından dolayı kendisini kınıyorum. Karşısındaki müşteriye ( üstelik kendisinin devamlı müşterisi olabileceğimi söylediğim halde) 13 yaşındaki çocuk mumelesi yaptığını görmek sadece iş ahlakının ne kadar zayıf olduğunu gösterdi. Buraya bu yorumların yapılmasının o yaşa gelmiş ama hala bir vizyon kazananmamış olmasını anlatmak ama en önemlisi müşteriye karşı bu tavrın ilgili her türlü birime bildireceğimi söylemek için yazıyorum. Sosyal medyanın gücü sayesinde her türlü sosyal mecrada bu yaşadığım olayı anlatmaya devam edeceğim. Çünkü bunların bilinmesi başka insanların birdaha bu şekilde mağdur olmamasını sağlayacaktır. Teşekkürler.

Ayşın Önol dedi ki...

Firmamız, mağazamız ve markamız ile ilgili provakatörlere karşı gereken önlemler zamanında alınmıştır. Yukarıda bahsi son derece çarpıtılarak anlatılan konu ile ilgili gerektiği zaman ve gereken yerlerde sergileyeceğimiz MAĞAZA VE ATÖLYE KAMERA KAYITLARIMIZ mevcuttur. Yukarıdaki yazı (herkesin bildiği gibi) blog sahibi tarafından rahatlıkla kaldırılabilecekken ben yayında bırakmayı tercih ediyorum. Zira nelere maruz kaldığımız da buradan anlaşılabilecektir.
Ayrıca Graphic45 firmasına da gönderilen bu yazı hakkında gereken bilgi alışverişi firma yetkilileri ile yapılmıştır.
Saygılarımla,
AYŞIN ÖNOL